Ilustracyjne gify Maori Sakai

Maori Sakai, urodziła się w 1988 r., mieszka w Tokio, jest ilustratorką i tworzy gify – jedne z ciekawszych jakie ostatnio odkryłam.

Na jej pierwszym gifie był ekspres do kawy. I to nie byle jaki ekspres! Aparatura wielkości młodego słoniątka i zbliżonym do niego kształcie, o skomplikowanym mechanizmie złożonym z miliona pokrętełek, pompek, wiatraczków i mierników. Potem pojawiły się kolejne gify, ilustrowane i animowane z dbałością o najmniejszy detal: kwiaty, ludzie, ludzie niosący kwiaty, lewitujące przedmioty, drzewka bonsai, łódź podwodna w misce zupy, parostatek w filiżance kawy. A to jeszcze nie wszystko! Inspiracje czerpie z tego, co ją otacza: miejsc, ludzi, pór roku, kawy, czekolady czy muzyki, także możemy być pewni, że pomysły szybko jej się nie skończą.

Lubi połączenie form analogowych i cyfrowych, dlatego prace zaczyna od ręcznego rysunku, który potem skanuje i animuje w Photoshopie lub we Flashu. Mimo że tworzy szczegółowo dopracowane gify ilustracyjne, które zaliczam do tej ambitniejszej części „sztuki internetowej”, w momentach przestoju lubi oglądać słodkie gify z kotkami, które poprawiają jej humor. Z wywiadu dla Odds & Ends dowiemy się jeszcze, że uśmiech najczęściej wywołuje u niej uśmiech kogoś innego, a jej bohaterami z dzieciństwa są: Walt Disney, Michael Jackson, The Beatles i Totoro.

maorisakai35

maorisakai33

maorisakai28

maorisakai22

maorisakai9

maorisakai17

maorisakai23

maorisakai12

maorisakai11

maorisakai6

maorisakai4

maorisakai16

maorisakai15

maorisakai18

maorisakai19

maorisakai21

maorisakai20

maorisakai10

maorisakai25

maorisakai27

maorisakai26

maorisakai30

maorisakai31

maorisakai36

maorisakai37

maorisakai39

Więcej gifów i ilustracje Maori Sakai znajdziecie na jej stronie, Tumblrze i Fejsie.

1 komentarz

Dodaj komentarz