Ma dopiero osiemnaście lat (!), a już interesuje się nią Kaltblut Magazine. O fotografii Karoliny Hanulak

Ma dopiero osiemnaście lat (!), a już interesuje się nią Kaltblut Magazine i pisze do niej Anja Rubik. Wkrótce, bo 19. sierpnia 2016, Galeria AMI, Wrocław, odbędzie się jej pierwsza autorska wystawa zatytułowana „skin/skóra”. Szczecinianka, Karolina Hanulak najbardziej skupia się i poszukuje w obszarze czerni i bieli.

hanulak

tumblr_ob31skoDmI1vypp5to1_1280

11 hanulak

12 hanulak

13 hanulak

10 hanulak

Jednakowoż, wciąż dojrzewa na różnych płaszczyznach, poszukując również kobiecości, która w niej tkwi. Fotografie, w których ujmuje nagość są delikatne i właśnie takie – obnażające, odsłaniające. Odkrywa jednocześnie siebie i ludzi, na których się otwiera i którzy otwierają się przed nią. Karolina okiełznuje zawstydzenie osób, które stając przed jej obiektywem, jakby zapominają, że są nadzy.

1 hanulak

2 hanulak

3 hanulak

Akt nie należy do łatwej dziedziny; aby zaufać osobie robiącej zdjęcia, że chce pokazać nas od jak najlepszej strony (nierzadko strony, której jeszcze w sobie nie dostrzegliśmy) – wydobyć nasze piękno i zachować indywidualność, a przy tym styl, którym operuje się w fotografii, jest wymagającym zadaniem. Ona się z nim zmierza. Dodatkowo, rozebraną postać ciężej fotografować czy narysować, bowiem – co wiadomo nie od dziś – dobrze dobrane ubrania potrafią ukryć wszelkie mankamenty.

4 hanulak

5 hanulak

6 hanulak

7 hanulak

Nagość waha się więc między prostotą a skomplikowaniem, każdy z nas jest inny pozostając jednocześnie taki sam. Karolina stara się wydobyć jednostkę. Pokazuje, że nagość to nie tylko piersi, lecz coś głębszego. To jak bliskość – nie musi być fizyczna, bowiem o wiele wartościowsza oraz istotniejsza jest odwaga do zaufania i odkrycia swoich najgłębszych uczuć i potrzeb. Autorka właśnie to chce uświadomić, zagłębiając się poprzez ciało w ludzką psychikę. Pomimo młodego wieku jest opanowana, dojrzała, dysponuje ogromną wrażliwością. Jest także uważnym obserwatorem ludzkich więzi, zachowań, zależności, zażyłości, słabości, dopełnień. Umiejętnie ukazuje naturalność.

8 hanulak

9 hanulak

tumblr_ob1rxuGCB01vypp5to1_1280

14 hanulak

15 hanulak

W twarzach fotografowanych przez nią osób jest coś hipnotyzującego, co zatrzymuje odbiorcę, który wtapia swój wzrok i umysł badając płaszczyznę, z jaką pracuje, dzięki czemu możemy poczuć się trochę jak autorka zdjęć. Atrakcyjność fizyczna schodzi przy tym na drugi plan. Być świadkiem rozkwitu Karoliny, która fotograficznie kształtuje swój styl i kobiecość to niepowtarzalne zjawisko. Bądźcie czujni, potencjał dziewczyny zdaje się być niewyczerpany i jeszcze nieraz nas zaskoczy!

Karolinę znajdziecie na Tumblrze, na Fejsie i na Instagramie.

Dodaj komentarz