Koperta Niespodzianka #1. Czaderskie pocztówki z ilustracjami Malwiny Mosiejczuk

Kinder Niespodzianka też jest spoko, ale my proponujemy wam coś lepszego — Kopertę Niespodziankę. Od teraz, każdy kto wesprze Róbmy dobrze darowizną przekraczającą określone pułapy, jest uprawniony do zgłoszenia się po upominek-podziękowanie. Zasady są banalnie proste. W każdym miesiącu, w którym zrobisz darowiznę, listonosz przyniesie do twojego domu kopertę z zarąbistymi pocztówkami, na których zobaczysz prace twórców związanych z blogiem (ilustracje, grafiki, rysunki, fotografie, kolaże i inne) — w ten sposób wesprzesz bloga, zasilisz konto utalentowanych twórców, a dla siebie będziesz miał cudeńka do kolekcjonowania lub wysyłania.

oczy

lucznicka_dresiara

We wrześniu współpracujemy z Malwiną Mosiejczuk, superutalentowaną ilustratorką mieszkającą w Poznaniu. Jej styl jest wyrazisty, bardzo luzacki, łączący nurt „wykręconych” komiksów i ilustracji z podręczników starych gier fabularnych, ukazując motywy bardzo nowoczesne (astronauta) i miejskie (dresiary, hiphopowe luzaczki), ale zestawione z atrybutami klasycznymi, jak łuk (łuczniczka-dresiara, to mój absolutny faworyt) czy maski rodem ze starożytnego teatru w którymś z uniwersum powołanych do życia przez „Japońskiego Disneya”, czyli Hayao Miyazakiego (bliźniacy ubrani we współczesne butki i kombinezony, z długonosymi maskami na twarzach — mój drugi ulubiony wzór).

trzy_typiary

bojka_trio

Trzecim partnerem akcji, obok Róbmy dobrze i „artystów miesiąca” jest Drukomat, odpowiedzialny za druk pocztówek. Prawdę mówiąc, jakość druku, jaką zapewnili, znacznie przebiła moje wyobrażenia — kolory wyszły świetnie, ilustracje są ostre jak żyleta i wyglądają tak, że zanim je komuś wyślesz, będziesz się nimi długo miziać. Zresztą, przygarnij swoje egzemplarze i się przekonasz, jak będzie cię kusiło…

astronauta

bojka_tlum

Jak zapewnić sobie Kopertę Niespodziankę? Aktualne pułapy zawsze znajdziesz pod tym samym odnośnikiem.

Dodaj komentarz